číslo 4/2021

Pozdrav čtenářům (2021/04)

Máš rád nové začátky? Je před námi nový školní rok – pro někoho nic mimořádného, jen další rok ve stejné škole, většinou se stejnými spolužáky i stejnými učiteli. Obvykle se ve stejném – známém prostředí cítíme jistější, bezpečnější. Nějak jako ve vyjetých kolejích. V tom minulém školním roce jsme zažili mnoho nového, často jsme různě improvizovali. Tím jsme se, když ne naučili, tedy aspoň poznali s novým řešením známých situací.
A o tom je život. Nedá se jet jen ve vyjetých kolejích.
Dobré návyky a zvyky jsou dobrými pomocníky, zvlášť, když se umíme ovládat – o tom jsme uvažovali v minulém čísle. Je známé rčení: „Zvyk je železná košile“.
Zkus se zamyslet nad tím, co děláš pravidelně, proč a jestli je to dobré – užitečné nebo by to chtělo vylepšit, změnit, nahradit. Den má stále 24 hodin a ty je dobré využít. Jiné přísloví říká: „Co se v mládí naučíš, ve
stáří jako když najdeš.“ Co z toho všeho, co děláš teď, čemu věnuješ čas, co trénuješ, bude pro tebe za několik let dobré, použitelné?
Pán Ježíš měl obyčej (neboli: byl zvyklý, dělal vědomě) chodit do synagogy. Tam se každou sobotu židé scházeli, aby četli knihy Zákona, učili se a chválili Boha.
Můžeš mít takový obyčej i dnes? I Ty?

Hodně úspěchů ve správné volbě a v budování obyčejů přejí KROKY
a heslem: „Jistým krokem správným směrem!“
pozdravuje Irena Zemanová se spolupracovníky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..