číslo 6/2022

Pozdrav čtenářům (2022/6)

Milí čtenáři,

přichází za vámi KROKY – poslední číslo letošního roku – nebo úplně poslední?!

V čísle 5/22 bylo na stránce 4 Mudrování nad časopisem a my jsme byli velice zvědaví, kdo se nechá vyprovokovat, kdo se ozve.

Přišel e-mail, který potěšil:

„Dobrý den, chci odhlásit odběr časopisu Kroky. Děkuji všem spoluautorům za jejich práci, můj mladší syn časopis četl i v dobách, kdy nic jiného číst nechtěl. Jsem za to vděčná. Ještě jednou děkuji. Bůh kéž vám přidává nové čtenáře.“

Také nás potěší, když se z objednávky dovíme, že někdo objednává pro svého školáka, protože sám Kroky zná z dob svého dětství.

Ale skutečnost je taková, že čtenářů tím jak dorůstají, víc ubývá, než přibývá, v době covidu nebylo možno dělat propagaci na konferencích a podobných akcích. Také je dost těch, kdo si nevšimnou minusové částky na adresním štítku. I když vás občas žádáme o e-mailovou adresu, tak ji nemáme od všech – a urgence posílat poštou a platit ještě poštovné? Potřebovali bychom někoho, kdo by mohl pomoci řešit finanční situaci časopisu a také někoho, kdo by nás dobře – vhodně zviditelnil na internetu (webu). Ani takový se nenašel.

Máme mít naději? Můžeme se na dalšího spolupracovníka těšit?

Takoví, kdo svým obdarováním slouží a o své zkušenosti a zážitky se sdílí, jsou. A dělají to jen nám a sobě pro radost.

Zajímavé čtení vás čeká i v tomto čísle: seznámíte se s další zajímavou osobou, opět se někam podíváte v naší vlasti, přibude několik slovíček slovenských a ukrajinských, ukrajinské pexeso, zjistíte, jak pokračuje to, co nebylo dokončeno minule. Můžete luštit Louskáčkovi oříšky a lámat si hlavu nad rébusy, poradit detektivovi, dozvíte se, proč se nebát strachu a k čemu je dobrá pokora. Na co je bezpečné se spolehnout a opět se setkáte s Radimem. I školáci mohou číst obrázkové čtení.

Takže – s chutí do čtení a snad i zamyšlení.

Přání do dalšího roku pro vás je vyjádřeno v našem pozdravu:

Jistým krokem správným směrem! – k Bibli, Bohu, k Pánu Ježíši. Na tomto světě není nic jistějšího, pravdivějšího a bezpečnějšího.

Irena Zemanová se spolupracovníky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..