Putoval do nenávratna… 2020/01

Ahoj holky a kluci,
no, představte si to! Můj vytoužený vánoční dárek putoval do nenávratna! Jste zvědaví, jaký a proč? Pohodlně se usaďte, začneme od začátku. Jmenuji se Janík a v létě mi bude 16 let. Řekl bych o sobě, že jsem docela obyčejný kluk, který v ničem nijak zvlášť nevyniká. Sport mě nebaví a hudebku jsem vzdal, když jsme si moc nesedli s mým učitelem flétny.
Takže když přijdu ze školy, většinou toho nemám moc na práci. (Kromě toho, že musím mít uklizený pokoj a vynáším odpadky.) Proto jsem jako mnoho mých vrstevníků. Dost času trávím na počítači hraním her. Tedy – trávil jsem, dokud jsem neprožil dost divné a zvláštní věci. Abyste si o mně udělali úplný obrázek, musím ještě napsat, že jsem se narodil do rodiny věřících rodičů, kteří se za mě celý život modlí a přejí si, abych i já byl křesťanem. Mám ještě tři starší sourozence a každý z nich prožívá životní boje po svém. Nejsou mi vzorem úplně ve všem, ale co se týká negativního posuzování církve, lidí ve sboru nebo problémů, které se v církvi řeší, většinou jsem se přidal na jejich stranu. A protože bydlím ve sborovém domě, tak na vlastní oči můžu vidět, kdy lidé nežijí to, co vyznávají svými ústy. (Jinými slovy jedno mluví a druhé dělají).
Dokonce jsem se dostal s některými i do vážných konfliktů a nějaký čas jsem měl období, kdy jsem do sboru vůbec nechtěl. Moje nechuť ke sboru rostla, do mládeže jsem chodil jen na příkaz rodičů, abych aspoň jeden den nehrál na komplu a aby byl doma klid. Svoji nejoblíbenější hru League of Legends (zkráceně Lolko) jsem se naučil hrát od svého staršího bratra. Někdy jsme spolu seděli až do noci (naši už dávno spali) a pařili a pařili. Lolko je svižná a strategická hra pro každého, kdo miluje tvrdě vybojované vítězství. Tak se to aspoň píše na úvodním webu. Nejdříve tě chytí, pak tě obmotá a až tě drží, tak z tebe i tahá peníze.
Mám s tím své zkušenosti. Abys měl lepší herní schopnosti, připlatíš si a HOP!, hned jsi lepším bojovníkem. Kromě toho hra zcela pohltí tvou mysl, takže soustředit se na školu a na učení je mnohem náročnější, než když nehraješ. No, a nakonec se hraní projevuje i na chování. Člověk je podrážděný (zvlášť, když prohraje) a začíná být agresivní vůči svému okolí. Nemusím už snad ani dodávat, že zrovna Lolko je hra, na které si velmi rychle hráč vytvoří závislost a vytěsní jiné důležité a podstatné věci ze svého života. Důkazem jsou celosvětové turnaje hráčů, do kterých se musíš probojovat, abys mohl ……

Zajímá Tě jak to celé dopadlo?

Pak máš možnost tištěného časopisu… Předplatné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..