Prosíme, nezlobte se!

Poslední dobou už nemáme moc kapacitu na e-mailovou komunikaci a také aktualizace databáze odběratelů může mít mezery a výpadky. Prosíme, nezlobte se!

Pokud Vám i přes snahu o ukončení odběru KROKY stále chodí, ještě to vydržte a  za doručená čísla neplaťte, pokud nechcete.

Pokud Vám naopak nepřišlo očekávané číslo (momentálně je posledním číslem dvojčíslo 4+5/2023), prosím, pošlete mejla s evidenčním číslem nebo adresou a do předmětu dejte tiskacím: NEPŘIŠLO.

Ještě vytiskneme a rozešleme historicky poslední číslo, na kterém stále pracujeme, a tím časopis KROKY po 26 letech definitivně skončí.

Děkujeme Vám a přejeme naším heslem:

Jistým krokem správným směrem!

Za Kroky

Honza

Dvojčíslo už je ve výrobě

Právě teď odesíláme nabušené číslo 4+5/2023 do tiskárny.

Proč „nabušené“?

  • Je nabyté stránkami – je o 12 stránek tlustší.
  • Celé je plnobarevné.
  • Je nabité informacemi – vešly se 2 články od Ondry o světoznámých Češích atd.
  • Je nabité články – tolik jich snad nikdy nebylo.
  • Snad poprvé v historii je opravdu aktuální: přinášíme článek o válce v Izraeli z 10. listopadu, aktualizovaný včera v neděli 19. 11.
  • Je nabité mocným svědectvím: Když si přečtete o Adámkovi, buď vám spadne brada nebo se rozbrečíte jak malí…. nebo oboje…

Chystáme dvojčíslo +atd.

Před několika dny jsem po několikaměsíční nemožnosti obnovil práci na novém čísle (viz zpráva va Facebooku). Něco už bylo rozpracováno, takže se snažím číslo dovést k papírové podobě. Nakonec padlo rozhodnutí, že připravujeme teď dvojčíslo 4+5/2023, aby se dohnal několikaměsíční skluz. Bude trošku tlustší a bude mít víc stran – i barevných.

Nicméně bude předposlední papírové. S posledním letošním číslem papírová podoba po 26 letech skončí. Takže klasické předplatné papírového časopisu pozbyde smysl a pokud jste už na rok 2024 zaplatili, budete se muset rozmyslet, jestli budete chtít peníze zpět nebo je věnujete na rozvoj webové služby.

Máme totiž naději a nabídku, že tento web se změní na internetový magazín („webzine„), kde bude stále přibývat nový obsah (fungl nový nebo z archivu). Víc ještě nevíme (třeba jak bude nákladný a jak se bude financovat webový magazín), ale doufáme, že do konce roku budeme moudřejší.

Pro nové i staré zájemce nicméně stále platí nabídka, že objednat se stále dají výtisky již vydaných čísel (i za několik posledních let) a budou se dát objednat, dokud budou na skladě.

Výhoda Kroků je, že jsou nadčasové – jako dvouměsíčník moc nemohou přinášet rychlé aktuality (připravují se delší dobu), takže nejsou moc poplané době, taky vztah k Bohu a vlasti jsou stále aktuální témata. Takže i starší čísla mohou přinášet novým dětem-čtenářům užitek.

Váš Honza

3/23 v tisku

Tento týden konečně zaklapla všechna zbývající písmenka a všecky zbývající obrázky na svoje místo jako dílky puzzle. V pátek (předevčírem) jsme odeslali číslo 3/2023 do tiskárny. Teď zrovna nemám po ruce obrázek, tak aspoň tuhle krátkou zprávu. Na FB jsem předtím psal, na co se můžete uvnitř čísla těšit, tak teď už to vypadá, ze se brzo dočkáte!

V Kristu Váš

Honza

číslo 2/2023

Titulka/Obálka čísla 2/2023

Pozdrav čtenářům (2023/2)

Tentokrát vás zdraví Lucie Kaspar:

Milí čtenáři!

Děkujeme vám za vaši touhu poznávat Boha nejen skrze Bibli, modlitbu, přírodu, přátele, ale třeba i KROKY. Je pro nás ctí a radostí představit vám dubnové číslo. Je plné příběhů, inspirativních článků, svědectví, her, kreativních nápadů a hlavně vděčnosti, že můžeme společně prožívat, jak dobrý je Bůh a co dělal a dělá v našich životech. Osobně mám radost, že vám můžeme předat i multikulturní okénko, kde se můžete naučit nová slova a taky si můžete díky receptům udělat něco dobrého na zub. Přeji vám, ať druhé letošní číslo časopisu KROKY je vaším zábavným a zároveň hloubavým průvodcem v následujících dnech.

Přeji vám heslem Kroků:
Jistým krokem
správným směrem!

Za všechny spolupracovníky
Lucie Kaspar

V tomto čísle najdete:

Obsah čísla 2/2023

Přišly vám Kroky 1/23, přestože jste se odhlásili?

Vyřizuji velkou omluvu z redakce, že se nepodařilo zkontrolovat odhlášené adresy a pár jich proklouzlo na štítky.

Holt Kroky fungují dost „na koleně“ a jen z Boží milosti. Irena ve svém věku je na dost věcí sama, my ostatní jsme daleko. Proto usilovně hledáme někoho ochotného (i víc lidí) se do této práce zapojit.

Během pár dnů se to bude snažit napravit a taky reagovat na mejly.

Váš Honza

PS: Krokům by taky moc pomohlo, kdyby nebylo potřeba urgovat předplatné.